تبلیغات
Islamic Iran | ایران اسلامی

 English  العربیه  Deutsch  Italiana  Español  Россию  日本  中文  한국어  Türkçe                                                                                                                                          صفحه نخست               تماس با ما                پست الکترونیک    

نویسنده
آمار وبلاگمطالب اخیر

کوکاکولا

از سال 1966 کوکالا تبدیل به یکی از ثابت قدمترین پشتیبانان اسرائیل شد.
در سال 1997 هیئت دولتی اقتصادی اسرائیل در مهمانی شامی به افتخار کوکاکولا بخاطر 30 سال پشتیبانی بی وقفه خود از اسرائیل و عدم توجه به تحریم کشورهای عرب، قدردانی کرد.
سالهاست که اداره مرکزی کوکاکولا میزبان و حامی اصلی اتاق بازرگانی آمریکایی اسرائیلی شده. آشکار شده که کوکاکولا برنامه ای آموزشی برای کارگرانش بر پایه برخورد صهیونیسم- عرب ترتیب داده. محتویات این دوره توسط دولت اسرائیل و یک آژانس یهودی تهیه و تنظیم شده است. 
کوکاکولا در کاری گروهی با سازمان «دوستان اسرائیل»  همکاری هایی را برای پشتیبانی از روزنامه نگار بدنام صهیونیست را در پرونده خود دارد.
سالهاست که اخباری نیز منتشر شده مبنی بر اینکه کوکاکولا جهت صرفه جویی میلیون دلاری بخاطر معافیت مالیاتی، اقدام به ساخت کارخانه ای جدید در زمین های اشغال شده فلسطین (قیریات قط) کرد.)
در این سالهاکوکاکولا میزان سرمایه گذاری خود را در اسرائیل افزایش داده است.

 

این شرکت ضمن حمایت آشکارا ومستمر از اسراییل اعلام کرده بود که حاضر است چندین میلیارد دلار برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران نیز سرمایه گذاری کند.

 

متاسفانه نمایندگی تحت لیسانس این شرکت در کارخانه خوشگوار مشهد سالیانه 5/1 میلیارد سود خالص به شرکت اصلی ،در آمریکا می فرستد.

شرکت های وابسته به کوکا کولا :فانتا، اسپرایت، کانادا درای، ...

 

این کارخانه نوشابه سازی در یکی از تصاویر تبلیغاتی خود با منقوش کردن نام کوکاکولا بر روی گنبد مسجد الاقصی و جملاتی که در این طرح تبلیغاتی نوشته شده، صریحا اعلام کرده است که "با خوردن این نوشابه آمریکایی شما جزو حامیان اسرائیل به شمار می روید". 

 

سایت رسمی کوکاکولا نیز در صفحه نخست خود تصویری از نقشه جهان را قرار داده است که مخاطبان با کلیک بر روی هر نقطه از خاورمیانه با تنها کارخانه تولیدکننده این محصول در خاورمیانه یعنی رژیم صهیونیستی مواجه می شود که سایتی نیز به زبان عبری دارد.

 

در این زمینه و همچنین در راستای تحریم شرکتهای حامی رژیم صهیونیستی سایت "شجره" که متعلق به مسلمانان انگلیس است،  اطلاعات گسترده ای از سهم رژیم صهیونیستی در درآمد فروش این نوشابه منتشر کرده است.

به گزارش مهر، چندی پیش نیز کوکا کولا طرحی توهین آمیز علیه مسلمانان منتشر کرد که در آن مسلمانان را به ابزاری تبلیغاتی برای خود مبدل کرده است.

 

تصویر فوق که نمایی از یک نمازجماعت با تن ‌پوشی از شرکت نوشابه ‌سازی آمریکایی است، باعث خشم مسلمانان در نقاط مختلف جهان شده و به حرکت گروه های غیر دولتی مسلمانان برای تحریم این کالای آمریکایی سرعت بخشیده است.

نکته جالب توجه این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نوشابه به همراه نوشابه پپسی که از دیگر حامیان رسمی رژیم صهیونیستی محسوب می شوند، در ایران تولید و وارد نمی شد اما طی چند سال گذشته این دو محصول وارد بازار کشورمان شد و طی قراردادی که با شرکت ساسان امضاء گردید، تولید نوشابه، تحت لیسانس کوکا و پپسی آغاز شد.

و این هم از لوگوی این شرکت که اگر در راستای افق آنرا پشت و رو کنید و خطوط اضافی آنرا حذف کنید نوشته

" لا محمد لا مکه" را خواهید دید...

 

پپسی

  این شرکت هم در صدر حامیان اسرائیل قرار دارد.

 پپسی به تحریم اسرائیل که تا سال 1991 از سوی کشورهای عربی اعمال شده بود عمل کرد ولی چند سال بعد تجارت خود را با اسرائیل از سر گرفته است .

تیمبرلند

پرونده شرکت تیمبرلند:

تیمبرلند یک شرکت تولید کفش، البسه 1/1 میلیارد دلاری می باشد.

 Jeffry Swartz رئیس و مدیر اجرایی این شرکت ، یک صهیونیست فعال است.
در یکی از جلسات «همبستگی اسرائیل» که اخیرا برپا شده بود، او پیشنهاداتی ارائه داد تا تبلیغات و ادعاهای اسرائیل در اجتماع آمریکا باورپذیرتر باشد. در مصاحبه ای به عنوان مدیر اجرائی شرکت، اظهاراتی مبنی بر فرستادن
  آدم کش به عنوان سفیر اسرائیل به آمریکا، داشت، تا این افراد یهودیان مقیم آمریکا را مجاب به کمک به اسرائیل کنند. 

اگرچه تیمبرلند یک شرکت تجاری عمومی می باشد ولی
Swartz و خانواده اش بخش اصلی سهام و 81 درصد از قدرت رای شرکت را دارا می باشند.
جفری سوارتز مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره ی شرکت تیمبرلند در پایان یک سفر چهار روزه به سرزمین‌های اشغالی، در گفتگو با نشریه‌ی یهودی جروزالم‌پست تاکید کرد که اسراییل باید پیامش را به گوش جهانیان برساند.

وی ضمن مصاحبه ای اظهار داشت:

ما خواهان دخالت جدی ترآمریکا در حمایت از اسراییل هستیم. 

جفری سوارتز ( مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره ی شرکت تیمبرلند) که فرزند یک خانواده‌ی دوآتشه‌ی یهودی است، به دولت اسراییل توصیه کرد که صد سرباز را به عنوان مبلّغ به میان مردم آمریکا بفرستد تا واقعیت را برای آمریکاییان توضیح دهند. او اضافه کرد که با احساس وظیفه‌ی فراگیر کردن پیام اسراییل به کشورش بازمی‌گردد.

این خانواده یکی از مهم‌ترین پشتیبانان مالی موسسات آموزشی یهودیان در آمریکاست.


موضوعات مطلب :
مقاله,
نوشته شده توسط پیمان وزیری در 1388/11/21 و ساعت 11:48
نظرات
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهیانه
جستجو در وبلاگ

هرگونه رونوشت از مطالب و فایل های این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است